CBT

טיפול קוגניטיבי התנהגותי

טיפול קצר מועד וממוקד מטרה המעניק כלים פרקטיים למטופל ותוצאות מהירות שנשארות לאורך זמן

טיפול קוגניטיבי - התנהגותי (CBT) מבוסס על שילוב בין טיפול קוגניטיבי וטיפול התנהגותי.

הטיפול  מבוסס על הרעיון ליצור שינוי אצל המטופל, יש צורך בשינוי תפיסת המציאות לצד צורך בלמידה ותרגול של התנהגויות חדשות ולמעשה, מנסה ליצור שינוי בדפוסי החשיבה (קוגניציה) במקביל לשינוי דרך הפעולה (התנהגות).

CBT הינו טיפול קצר מועד, המתמקד ב ”כאן ועכשיו” – קשיים, מצוקות ודפוסי חשיבה והתנהגות בעייתיים שגורמים להפרעות רגשיות- בשונה מהתמקדות באירועי עבר וניתוח המשמעות שלהם, כפי שנהוג בטיפול דינאמי.

CBT עוזר לפתח דפוסים בריאים דרך תרגול מטלות טיפוליות שמטרתן הגברת הביטחון העצמי, הפחתת הצורך בשליטה ופרפקציוניזם, הפחתת מחשבות מעוותות ומטרידות והחזרת תדירות ועוצמת הרגשות הלא נעימים לרמה נורמטיבית.

מה זה טיפול קוגניטיבי?

טיפול קוגניטיבי הוא טיפול הכרתי, כלומר, טיפול המתמקד בדרכי חשיבה וחותר לשנות את האופן בו אנו חווים דברים   באמצעות זיהוי המחשבות הבעייתיות  שחולפות לנו בראש בעיצומן של חוויות או בסמוך להן, שינוי הפירוש שאנו מעניקים למחשבות הללו, והחלפתן במחשבות ותובנות אשר מעצימות המשרתות אותנו- ובכך, למנוע את המצוקה והתגובות הקשות המתלוות לרוב למחשבות בעייתיות מסוג זה.

מה זה טיפול התנהגותי?

טיפול התנהגותי חותר לשינוי דפוסי ההתנהגות המזיקים שלנו- חיזוקן של ההתנהגויות המועילות, והכחדתן של ההתנהגויות שאינן משרתות אותנו, מזיקות ופוגעות באיכות החיים ובתפקוד היומיומי, והחלפתן בדפוסי התנהגות חדשים, פרודוקטיביים ומותאמים למציאות.

מה היתרונות של שיטת טיפול קוגניטיבית – התנהגותית?

טיפול קצר מועד

טיפול קוגניטיבי התנהגותי הוא טיפול קצר מועד הנמשך כשלושה עד שישה חודשים

טיפול ממוקד ומכוון מטרה

הטיפול נבנה בהתאם לבעיה ממנה סובל המטופל ולפיכך CBT נחשב יעיל ביותר בטיפול בחרדות ופוביות לסוגיהן השונים.

כלים פרקטיים

במהלך הטיפול מקבל המטופל כלים פרקטיים להתמודדות מעשית עם אותן מחשבות שליליות ודפוסי התנהגות מעוותים, שפגעו בו בעבר

תוצאות ארוכות טווח

הכלים היישומיים שהמטופל מקבל והטכניקות שמתרגל, יסייעו למטופל להתמודד בהצלחה עם סיטואציות או בעיות דומות בהן עלול להיתקל בעתיד. בנוסף, הישגי הטיפול יעניקו לו ביטחון עצמי, שיאפשר לו לשנות את דפוסי החשיבה וההתנהגות, גם בעתיד הרחוק יותר.

אקטיביות המטופל

שותף פעיל לתהליך הטיפול “שיעורי בית”- מטלות שונות, אקטיביות או חשיבתיות, לביצוע בסביבתו הטבעית. עובדה זו מסייעת למטופל להפנים את הטיפול, לשנות את דפוסי החשיבה וההתנהגות, ליישם אותם הלכה למעשה בהתנהלותו היומיומית, ולהעריך במדויק את ההישגים שרכש.

שיטת טיפול מובנית

השיטה מבוססת על שלבים ברורים מראש, יש לה יעדים ברורים על ציר זמן מוגדר יחסית. כל זאת, כמובן, תחת בחינה מתמדת של ההשערות והיעדים, במטרה לוודא שהטיפול אכן מתנהל בכיוון ובקצב הנכונים.

איפה הטיפול מתקיים?

הקליניקה שלי נמצאת בקדימה.
מגיעים אליי לטיפול מכל אזור המרכז והשרון. ניתן לקיים את הטיפול גם בשיחת וידאו, מכל מקום בו אתם נמצאים בארץ ובעולם.

כמה עולה טיפול?

עלות פגישת היכרות- 150 ₪, היה ותבחרי להתחיל תהליך של סדרת מפגשים העלות עבור המפגש היכרות תקוזז.

עם מה תצאי בסיום הטיפול:

תהליך זה יעזור לכם לפתח דפוסים בריאים דרך תרגול מטלות טיפוליות שמטרתן הגברת הביטחון העצמי, הפחתת הצורך בשליטה ופרפקציוניזם, הפחתת מחשבות מטרידות והחזרת הרגשות הלא נעימים לרמה נורמטיבית.

אשמח לעזור גם לך וללוות אותך בדרך להגשמה העצמית שלך, מוכנה לצאת לדרך?

לפרטים נוספים על טיפול CBT, מלאי את הפרטים שלך ואשמח לחזור אליך בהקדם.